Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Dieta pudełkowa – czy to idealne rozwiązanie dla każdego na diecie i nie tylko?

W obecnych czasach, w których żyjemy i pracujemy w nieustającym pędzie, częstym rozwiązaniem problemu związanego z brakiem czasu na gotowanie jest catering dietetyczny i dieta pudełkowa. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie i są to nie tylko osoby, które chcą mieć lepszą sylwetkę, ale także Ci, którzy bardzo poświęcają się pracy i nie mają czasu na gotowanie. W poniższym artykule sprawdzimy jak wygląda dieta pudełkowa dla kogo jest ona najlepszym rozwiązaniem.

 Catering dietetyczny - dla kogo? 

Dietę pudełkową może stosować właściwie każda osoba, która ma na to ochotę! Oczywiście najczęściej sięgają po nią osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, czy to ze względów zdrowotnych, czy też dla poprawy wyglądu i samopoczucia. Dietę pudełkową stosują również sportowcy i osoby, którym zależy na przybraniu masy ciała albo po prostu osoby, którym zależy na zdrowym odżywianiu, a nie mają czasu na zakupy, wymyślanie przepisów i gotowanie. Jak więc doskonale widać, dieta pudełkowa jest dla każdego, bez względu na powód.

Dieta pudełkowa - zalety

– regularność posiłków

Dla wielu osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub chcących po prostu poprawić jakość swojej diety, największym problemem jest regularność spożywania posiłków. Często zdarza się, że przez zbyt dużą ilość zajęć lub po prostu lenistwo, pomijamy kilka posiłków, a nasz głód zapychamy dużą ilością niekoniecznie zdrowych potraw w godzinach wieczornych. Dzięki diecie pudełkowej, ten problem znika. Dostajemy gotowe posiłki, które zawsze są gotowe do spożycia. Jemy regularnie, zachowując odpowiednie odstępy między posiłkami, dzięki czemu utrzymujemy stały poziom cukru we krwi i nie mamy potrzeby podjadać.

– oszczędność czasu

Ogromny plus i również najczęściej doceniany aspekt przez osoby korzystające z cateringu dietetycznego. Oszczędność czasu jest niewątpliwie sporą zaletą, dzięki której mamy więcej czasu na odpoczynek czy też realizację pasji. Nie musimy już więcej wymyślać jadłospisów, jeździć na zakupy, gotować, a nawet zmywać. Te czynności, które z pewnością niejednej osobie zajmują mnóstwo czasu, mogą odejść w zapomnienie!

– smak

Jeśli myślisz, że dieta pudełkowa to monotonność i brak smaku, to bardzo się mylisz! Firmy cateringowe zwracają szczególną uwagę na różnorodny smak i nowe, ciekawe propozycje posiłków. Poprzez tego typu diety, często odkrywamy, nowe, wcześniej nieznane połączenia smakowe. Dzięki czemu w przyszłości, sami będziemy mogli odtwarzać podobne dania, gotując np. dla siebie czy też znajomych.

– wygoda i wybór

Firmy cateringowe dają sporą możliwość wyboru diety i możliwych dostosowań. Kaloryczności zaczynają się już od 1200 kcal, a kończą na nawet 5000 kcal, dodatkowo można skorzystać z diet skierowanych specjalnie dla osób z różnymi chorobami – cukrzycą, zaburzeniami czynności tarczycy czy dla osób z nietolerancją – laktozy, glutenu itp. Kolejnym plusem jest wygoda w wyborze diety i możliwość codziennego przeglądania menu zamieszczonego na stronie internetowej i wybór poszczególnych dań, odpowiednich dla naszych upodobań smakowych. Dodatkową zaletą wygodnej diety pudełkowej, jest mniej stresu związanego z gotowaniem i przyrządzaniem trudniejszych potraw (dotyczy osób, które niekoniecznie lubią gotować).

– odpowiednia kaloryczność i zbilansowanie posiłków

Dzięki diecie pudełkowej mamy pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Wiemy również, że nasz jadłospis jest dobrze zbilansowany pod kątem mikroskładników.

– mniejsze ryzyko podjadania

Dzięki diecie pudełkowej, nie mamy kiedy podjadać! Przy tak dużej regularności spożywanych posiłków, nasz organizm nie ma kiedy zgłodnieć, więc automatycznie nie czujemy potrzeby, żeby sięgać po alternatywną, często niezdrową, przekąskę.

Catering dietetyczny i jego wady

– cena

Z pewnością jedną z najczęstszych przyczyn, przez które zainteresowani nie decydują się na skorzystanie z diety jest cena. Jednak możliwe, że podchodzą do tego tematu z nieodpowiedniej strony. W przeliczaniu kwot, które wydają na jedzenie, które sami przygotowują, nie uwzględniają np. kosztów paliwa za dojazd do sklepu, kosztów wody, prądu czy gazu, którego używamy przy gotowaniu, czy chociażby czasu pracy jaką poświęcamy na zakupy, gotowanie czy zmywanie.

– ekologia

W wielu cateringach dietetycznych, ilość zużywanego plastiku jest naprawdę spora. Każdy posiłek jest zapakowany w plastikowe pudełko, który często ma jednorazowy charakter. Na szczęście w naszej firmie istnieje możliwość skorzystania z pudełek ekologicznych, które są w zdecydowanie mniejszym stopniu szkodliwe dla środowiska.

– powtarzalność

Częstym problemem w firmach specjalizujących się w cateringu dietetycznym, może być powtarzalność smaków i serwowanie podobnych dań dość często. Dlatego też warto zwrócić na to swoją uwagę i dokładnie zapoznać się z ofertą dań, aby wybrać takie cateringi, które oferują różnorodne dania.

Podsumowanie

Czy dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla każdego na diecie? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań, przyzwyczajeń i upodobań każdej osoby. Dlatego podejmując decyzję w kwestii tak ważnej, jak nasze odżywianie, warto zdecydować się na renomowaną firmę, do której będziemy mieć zaufanie, a przed zamówieniem całej diety, po prostu ją przetestować. Jeżeli nie wiesz czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku, po prostu wypróbuj jedną z naszych krótszych opcji dostaw (1-3 dni) i dowiedz się, czy catering dietetyczny jest dla Ciebie!

4.8/5 - (19 Ocen)